Oxelösunds logga

Öppettider och kontaktuppgifter

Här hittar du öppettider och kontaktuppgifter till Oxelö Energis verksamheter

På Kundcenter hjälper vi dig med

  • Fakturafrågor
  • Flyttanmälan
  • Abonnemangsfrågor vatten, el, fjärrvärme och avfall
  • Frågor om anslutning av Stadnät

Öppettider Kundcenter

Telefontid
Måndag - fredag 9.00-12.00
0155-388 40

E-post
oxeloenergi@oxelosund.se

Besökstid
Besök bokas via mejl eller telefon.

Vid akuta ärenden kontakta
Securitas 010 - 470 59 49

 

Annelie Löfstedt, chef Kundcenter

Telefon: 0155-388 22

Måndag och onsdag
11.00-19.00
Tisdag, torsdag och fredag
10.00-18.00
Lördag och söndag
10.00-14.00

Torsdag 15 oktober har vi vi öppet 12.00-18.00 på grund av personalutbildning.

Stängt arbetsfria helgdagar samt julafton, nyårsafton, trettondagsafton.

Jonny Jakobsson, Energichef samt chef Vatten och Avlopp

Telefon: 0155-388 48

E-post: jonny.jakobsson@oxelosund.se

Tommy Englund, chef Fjärrvärme

Telefon: 0155-383 17

E-post: tommy.englund@oxelosund.se

Patrik Andersson Tf, chef Renhållning

Telefon: 0155-383 19

E-post: patrik.andersson@oxelosund.se

Kjell-Åke Söderberg, chef Solceller och Elnät

Telefon: 0155-388 18

E-post: kjell-ake.soderberg@oxelosund.se

Carl Sjööquist, chef Stadsnät

Telefon: 0155-381 88

E-post: carl.sjooquist@oxelosund.se

Kustbostäder ingår tillsammans med Oxelö Energi i en av Kommunen ägd koncern. Vi har en gemensam ledningsgrupp för båda bolagen.

Per Alm, VD

Telefon: 0155- 388 05

E-post: per.alm@oxelosund.se


Jonny Jakobsson, Energichef

Telefon: 0155-388 48

E-post: jonny.jakobsson@oxelosund.se


Linda Bernehjält, chef Fastighet

Telefon:0155-388 31

E-post: linda.bernehjalt@oxelosund.se


Annika Lindblom, chef Ekonomi

Telefon: 0155-388 02

E-post: annika.lindblom@oxelosund.se


Annelie Löfstedt, chef HR

Telefon: 0155-388 22

E-post: annelie.lofstedt@oxelosund.se


Julia Bergman, chef Marknad

Telefon: 0155- 388 11

E-post: julia.bergman@oxelosund.se

Sidan uppdaterad: 12 oktober 2020

Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta att surfa på denna webbplats samtycker du till vår användning av cookies. Ta reda på mer genom att läsa vår sekretesspolicy.

Läs mer